IT Služby

Zabýváme se správou podnikových počitáčových sítí. Postaráme se o vaše servery, síťové prvky i řešení uživatelských problémů.

Máme zkušenosti s realizací kamerových systémů i v rozsáhlých areálech. Řešíme kvalitní WiFi pokrytí velkých objektů a rodinných domů.

Správa podnikových sítí

Přenechejte starosti o vaše firemní IT nám. V rámci různých úrovní služeb outsourcingu můžeme převzít kompletní správu vaší IT infrastruktury, nebo jen vybraných částí.

Webhosting

Našim klientům nabízíme v rámci spolupráce hosting webu a emailu za příznivé ceny.

VPS hosting

Klientům se speciálními požadavky na umíme zajistit též hosting virtuálních serverů.

Softwarová podpora

Nastavení a optimalizace systému na pracovních stanicích i serverech, instalace softwaru a jeho update, konfigurace aplikací, zálohování, zabezpečení dat a pravidelná aktualizace antivirové ochrany.

Vzdálená správa a dohled

Okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu.

Helpdesk a Hotline

E-mailový a telefonický zákaznický servis.

Uživatelská podpora

Preventivní péče zajišťovaná pravidelnými návštěvami technika v intervalu dohodnutém ve smlouvě, nebo okamžitý či naplánovaný výjezd technika k zajištění okamžitého řešení Vašeho problému.

Návrh a stavba datových sítí

Navrhneme datovou síť pro kanceláře i celý areál, realizujeme metalické, optické i bezdrátové propoje.

Dokumentace

Vedení dokumentace o fyzické a softwarové konfiguraci ICT

Ukázková fotka správy sítí
Ukázková fotka správy sítí
Ukázková fotka správy sítí

Návrh na míru vašeho objektu

Při výběru kamerového systému je důležité zohlednit řadu parametrů - rozsáhlost objektu, požadovaná kvalita a doba záznamu, extra funkcionalita.

Trend je směřovat návrh k IP kamerám, které mají řadu výhod (namátkou výborný obraz, napájení a data po jednom kabelu, lepší možnost dohledu). Pro malé instalace ale může být stále výhodnější, zejména finančně, zvolit kvalitní analogový systém.

Zabezpečení objektu i sítě

Je zřejmé, že kamerový má velký dopad na bezpečnost objektu. Nejedná se přitom jen o dohledání pachatele, ale i jako prevence, kdy řadu potenciálních nenechavců odradí.

Ke kamerám je běžné mít přístup z telefonu nebo počítače odkudkoli ze světa. Při nastavení je důležité myslet na bezpečnost takového přístupu, aby se vaše zařízení nestalo součástí botnetu nebo obraz z kamer nebyl veřejně přístupný.

Struktura kamerového systému

Kamerový systém se skládá z několika částí:

 • Nahrávací server (NVR/DVR)
 • Samotné kamery
 • Kabeláž, bezpečný rozvaděč
 • Zdroj elektrické energie + záloha

Při návrhu má smysl dimenzivat jednotlivé komponenty pro případné rozšíření v budoucnu.

Ukázková fotka kamerového systému
Ukázková fotka kamerového systému
Ukázková fotka kamerového systému

Centrální správa a integrace

Profesionální WiFi systém se skládá obvykle z kontroléru a pak jednotlivých WiFi přístupových bodů (AP).

Výhodou tohoto řešení je, že se veškeré nastavení odehrává na jednom místě - kontroléru. Je tak velmi snadné a rychlé měnit nastavení na celé síti. Samotná AP jsou napájena obvykle z centrálního bodu po datovém kabelu, při rozšiřování sítě to výrazně snižuje náklady na stavební úpravy.

Rychlý dohled a škálování

Díky centrálnímu prvku je možné hned vidět, jak dobře jednotlivá AP zrovna fungují. V případě problému se systém sám hlásí o pozornost.

K dispozici jsou také statistiky provozu, které pomohou s optimalizací sítě a také poskytnou informace o vytížení nebo návštěvnosti částí areálu.

Bezpečnost pro vaši síť

Našim klientům doporučujeme rozdělit síť na jednotlivé segmenty, mezi kterými je omezená komunikace pro větší bezpečnost. Pokud máte například WiFi síť pro návštěvy, určitě nechcete, aby zavirovaný telefon ohrozil fungování vaší firemní sítě třeba nějakým ransomwarem.

Ukázková fotka wifi pokrytí
Ukázková fotka wifi pokrytí
Ukázková fotka wifi pokrytí

Reference

Za své působení jsme realizovali řadu projektů datových sítí, kamerových systémů, firemního připojení k Internetu nebo správy datových sítí.

 • AC Plus, s.r.o.
 • Bison Invest, a.s.
 • C & C engineering, s.r.o.
 • Czech Job Place, s.r.o.
 • DUSK & partners SE
 • Gamin, s.r.o.
 • MAMET Group, s.r.o.
 • SE-MI Technology, a.s.
 • TopMoney, s.r.o.
 • WESTech CZ, s.r.o.