VoIP

Co je vlastně VoIP služba?

Je to možnost zřízení plnohodnotné telefonní linky (s řádným severomoravským tel. číslem) s využitím Vaší stávající přípojky do Internetu. Výhodou je zachování komfortu pevné linky, nízké ceny za volání a nulový paušál.

Kdo tuto službu zajištuje?

Jelikož je poskytování telefonní služby poměrně náročné, rozhodli jsme se službu technicky sami nezajišťovat, ale nabízet řešení renomovaného telekomunikačního operátora Ha-Vel Internet. Ha-Vel tuto službu nabízí pod značkou Ceník VoIP služeb společnosti Ha-vel.

K zřízení telefonní linky je nutné zakoupit speciální hardware. Máte možnost použití tzv. VoIP brány, která Vám umožní připojení Vašeho běžného telefonního přístroje. Cena této brány vybavené funkcí routeru (umožní tedy připojení více PC) včetně instalace a nastavení naším technikem je 1600Kč. Je li Vaše domácnost již vybavena routerem, je někdy možné použití levnější variantu brány za 1280Kč. Další variantou je použití specializovaného (tzv. VoIP) telefonu, který k provozu nepotřebuje žádné další zařízení. Ceny těchto telefonů jsou různé, pohybují se od 2000Kč výše.

Musím mít zapnutý počítač abych mohl telefonovat?

Ne, díky tomu že bude použito samostatné zařízení “připojené na kabelu z antény před počítačem”, neovlivní počítač telefonování (a naopak).

Chci zřídit telefon – co mám udělat?

Nejlépe nás oslovte, rádi Vám zodpovíme všechny dotazy, poradíme a telefonní linku zprovozníme. Chcete-li si službu nainstalovat sami, nebo vyzkoušet, můžete si zaregistrovat telefonní číslo kliknutím na následující odkaz registrace.

Mám již mnoho let tel. číslo, všichni jej znají, můžu si ho ponechat?

Ano i toto je možné. Naprostou většinu telefonních čísel lze převést na službu MojeHalo. Toto je zpoplatněno společností O2.